آموزش نرم افزار WAVE برای طراحی دستگاه تصفیه آب و دانلود نرم افزار

نرم افزار WAVE طراحی دستگاه تصفیه آب

نرم افزار wave (Water Application Value Engine)، ارائه شده توسط شرکت DuPont، یک نرم افزار قدرتمند است که برای طراحی سیستم‌های تصفیه آب صنعتی شامل اسمز معکوس (RO)، اولترافیلتراسیون (UF) و رزین‌های تبادل یونی (IX) مورد استفاده قرار می‌گیرد. مزیت اصلی این نرم افزار در طراحی و شبیه سازی همزمان این سه فرایند است که باعث بدست آوردن نتایج بسیار دقیق‌تر می‌شود. در این مقاله به آموزش نرم افزار WAVE می‌پردازیم، و در انتها لینک دانلود نرم افزار WAVE تصفیه آب را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

حتما می‌دانید که سیستم های تصفیه آب صنعتی از فرایندهای مختلفی تشکیل شده‌اند که به صورت متوالی یا مرحله به مرحله  عملیات تصفیه را انجام می‌دهند. اولین قدم در ساخت چنین سیستم ‌های پیچیده‌ای طراحی و شبیه سازی تک تک این فرایندهاست. قبلا برای این منظور از نرم افزارهای مختلفی استفاده می‌شد، که هر کدام یک بخش یا مرحله از فرایند را شبیه سازی و تحلیل می‌کرد. ولی چون این نرم افزارها جدا از هم بودند این کار  همیشه باعث بروز خطاهایی در نتایج می‌شد. نرم افزار شبیه ساز wave این چالش را حل کرده و شرایطی فراهم کرده که بتوانیم همزمان بخش‌های مختلف سیستم را طراحی و تحلیل کنیم.

آموزش رایگان و لینک مستقیم دانلود نرم افزار WAVE (نسخه ۲۰۲۴)

دانلود نرم افزار WAVE یا Water Application Value Engine (جدید ترین نسخه ۲۰۲۴)

قطعا اگر این نرم افزار را دانلود و نصب کنید جایگزین کاملی برای دیگر ابزارهای طراحی تصفیه آب صنعتی در اختیار خواهید داشت. برای دانلود نرم افزار wave جدید (ورژن ۱٫۸۲q) فرم زیر را پر کنید:

دانلود نرم افزار wave
با پر کردن این فرم نرم افزار water application value engine را دانلود کنید.

پس از پر کردم فرم دانلود نرم افزار Wave ایمیلی حاوی لینک دانلود برای شما ارسال می‌شود که با کلیک بر روی آن بلافاصله یک فایل زیپ روی کامپیوتر شما ذخیره می‌شود. در قدم اول فایل را از حالت فشرده خارج کنید و دستورالعمل نصب نرم افزار wave را مطالعه کنید. توضیحات کامل طریقه نصب این برنامه روی ویندوز به شما داده شده است.

امکانات نسخه جدید (۱٫۸۲q) نرم افزار WAVE

به تازگی نسخه جدید این نرم افزار منتشر شده است. در نسخه جدید امکانات جذابی به آن اضافه شده و مواردی زیادی بهبود یافته است که کار با این نرم افزار را بیش از پیش لذت بخش کرده است. در ادامه بعضی از ویژگی‌های جدید و بهبودها را ذکر کرده‌ایم:

 • برطرف شدن مشکل استفاده از جریان برگشتی (Recycle) که باعث خطا در نرم افزار و بسته شدن آن می‌شد.
 • در این نسخه محاسبات بیش از پیش سریعتر شده و سرعت نرم افزار افزایش یافته است.
 • ابزار‌های بسیار پیشرفته‌ای برای مدل‌سازی سیستم‌های تصفیه آب صنعتی به این نسخه اضافه شده است.
 • در UF گزینه‌های mini-cip و گزینه‌های مختلفی برای عملیات بکواش اضافه شده است، که به شما امکان مدیریت بهتر سیستم را می‌دهد
 • در سیستم‌های رزین تبادلی یونی (IX) می‌توانید گزارشات بسیار کامل‌تری دریافت کنید که به شما کمک می‌کند درک بهتری از سیستمی که طراحی می‌کنید داشته باشید.
 • در بخش اسمز معکوس و سیستم‌های ۲ پاس می‌توان جریان برگشتی پاس دوم را هم به خودش و هم به پاس اول برگشت داد. این ویژگی طراح را برای مدیریت و کنترل کیفیت محصول نهایی کمک می‌کند.
 • جدید‌ترین ممبران‌های اسمز معکوس شرکت فیلم‌تک، نظیر Fortilife CR50 و CR200 به برنامه اضافه شده است.
 • امکان طراحی جدید و پیشرفته CCRO (Closed Circuit Reverse Osmosis)
 • امکان استفاده از ممبران‌های مختلف مدل SOAR برای سیستم‌های CCRO
 • آنالیز و محاسبات دقیق هزینه‌های عملیاتی سیستم تصفیه آب صنعتی

آموزش نصب نرم افزار Wave بر روی ویندوز

ظاهرا بعضی از افراد در نصب نسخه‌های جدید نرم افزار Wave با مشکل مواجه شده‌اند. این مشکلات ۳ حالت دارند:

 1. نرم افزار ویو نصب میشود ولی اجرا نمی‌شود.
 2. نرم افزار نصب و اجرا می‌شود ولی موقع اجرا با مشکل مواجه می‌شود و نتایج را به درستی نشان نمی‌دهد.
 3. نرم افزار نصب می‌شود و اجرا می‌شود ولی امکانات آن به درستی فعال نمی‌شود و ظاهرا ناقص است.

این مشکلات بخاطر این است که امکانات لازم نرم افزار طراحی تصفیه آب صنعتی ویو بر روی ویندوز نصب نشده است. این امکانات شامل .Net و پایگاه داده SQLServer است. اگر دنلود نرم افزار wave را از طریق وبسایت دانش‌لاین انجام داده باشید توضیحات مختصری در مورد نصب این نرم افزار در فایل نصبی قرار داده‌ایم که با استفاده از آن می‌توانید به راحتی نرم افزار را نصب و از آن استفاده کنید.

آموزش ویدیویی نصب نرم افزار طراحی تصفیه آب صنعتی Wave را می‌توانید در ویدیوی زیر مشاهده کنید.

بیشتر بدانید: زمان تعویض فیلتر ممبران تصفیه آب

آموزش نرم افزار WAVE

آموزش طراحی آب شیرین کن صنعتی با برنامه wave را می‌توان به سه بخش مهم تقسیم بندی کرد. هر کدام از این بخش ها یک واحد تصفیه را طراحی و شبیه سازی می‌کند، و در نهایت می‌توانیم در بخش گزارش نرم افزار مجموع طراحی واحدهای مختلف را  مشاهده کنیم.

طراحی آب شیرین کن RO با نرم افزار wave

نرم افزار جدید شرکت Dupont را می‌توان یک نرم افزار طراحی RO تمام عیار دانست، و این حداقل کاری است که می‌توانید با آن انجام دهید. خوبی این نرم افزار نسبت به دیگر نرم افزارهای مشابه این است که اطلاعات بسیار جامعی در گزارش خروجی به شما تحویل می‌دهد، که باعث می‌شود دید گسترده‌تری نسبت به سیستم RO خودتان داشته باشید. همچنین آنالیز هزینه‌های عملیاتی یکی دیگر از امکاناتی است که در این نرم افزار طراحی تصفیه آب صنعتی توسعه داده شده، تا جایی که می‌توانید هزینه هر متر مکعب آب تولیدی را به هر واحد پولی که مد نظرتان است محاسبه کنید. مثلا می‌توانید حتی به تومان هزینه‌های مورد نظرتان را در اختیار داشته باشید. این نرم افزار جایگزینی برای نرم افزار ROSA است که قبلا توسط همین شرکت برای طراحی اسمز معکوس ارائه شده بود. 

چه تفاوتی بین نرم افزار WAVE و ROSA وجود دارد؟

اگر تجربه استفاده از نرم افزار ROSA را دارید قطعا می دانید که تغییر دما طراحی انجام شده را با خطاهای محسوسی مواجه می کند که باعث کاهش دقت مدلسازی می شود. دلیل این خطا استفاده نرم افزار ROSA از موازنه حجم برای محاسبات است. خوشبختانه در این نرم افزار طراحی تصفیه آب چنین مشکلی برطرف شده و محاسبات طراحی سیستم بر اساس موازنه جرم صورت گرفته که با تغییرات دمایی منجر به خطا نمی شوند.

طراحی یکپارچه اسمز معکوس، اولترافیلتراسیون و رزین تبادل یونی با نرم افزار Wave

آموزش طراحی اولترافیلتراسیون (UF) با نرم افزار wave

سیستم‌های UF یکی از فرآیندهای پیش تصفیه اسمز معکوس هستند، که آب خوراک با کیفیتی را برای سیستم RO تامین می‌کنند. نرم افزار طراحی آب شیرین کن Wave قادر است سیستم‌های پیش تصفیه UF را به صورت پیوسته و همزمان با RO طراحی کند. به همین خاطر شما می‌توانید با استفاده از این نرم افزار شبیه سازی کلی فرایند را انجام دهید و تاثیر طراحی و تغییرات هر کدام از بخش‌ها را بر روی دیگری ببینید. 

برای این منظور گزینه زرد رنگ UF را به طراحی خود اضافه کنید و از تب تنظیمات پیکربندی آن را انجام دهید. با یاد داشته باشید که تنها می‌توانید UF را قبل از RO در طراحی خود استفاده کنید.

طراحی سیستم‌های رزین تبادل یونی (IX) با نرم افزار شبیه ساز Wave

اگر قبلا با سیستم‌های رزین نظیر زرین‌های سختی گیر یا رزین ‌های میکس بد سر و کار داشته‌اید قطعا اسم نرم افزار CADIX را شنیده‌اید! این نرم افزار قدیمی است و دیگر توسط شرکت سازنده پشتیبانی نمی‌شود. شاید بپرسید پس چطور باید سیستم‌های زرین تبادل یونی را طراحی و شبیه سازی کنیم؟ پاسخ کاملا روشن است. نرم افزار wave دقیقا همان چیزی است که شما به آن نیاز دارید. طراحی رزین ‌های سختی گیر که پیش تصفیه  RO هستند، و همچنین طراحی رزین‌های مکیس بد که برای عملیات در اصطلاع پالیشینگ یا پس تصفیه RO استفاده می‌شوند با نرم افزار منحصر به فرد wave قابل انجام است.

بیشتر بخوانید: سختی گیر آب چیست

چرا Wave جایگزین بهتری برای نرم افزار CADIX است؟

باز هم باید تاکید کنیم که مزیت مهم برنامه  wave که آن را به یک جایگزین عالی برای نرم افزار CADIX تبدیل کرده است قابلیت شبیه سازی همزمان این سیستم‌ها با RO است. پس دیگر لازم نیست خروجی یک نرم افزار را به عنوان داده‌های ورودی نرم افزار دیگر استفاده نید و با خطاهایی در نتایج روبرو شوید! نرم افزار wave به صورت اتوماتیک و با بالاترین دقت این کار را برای شما انجام می‌دهد.

بسته به اینکه کدام نوع از رزین‌های تبادل یونی را می‌خواهید استفاده کنید باید گزینه مورد نظرتان ار از میان گزینه‌های سیمت راست انتخاب کرده و به طراحی خود اضافه کنید.

اگر قصد طراحی زرین سختی گیر دارید از گزینه IXS/D که با زنگ خاکستری مشخص شده استفاده کنید و آن را قبل از RO قرار دهید. ولی اگر قصد دارید از رزین میکس بد بعد از RO, استفاده کنید از گزینه بنفش رنگ که با علامت IXMB مشخص شده استفاده کنید.

سوالات متداول در مورد نرم افزار طراحی آب شیرین کن wave

نرم افزار wave را از کجا دانلود کنم؟

شما می‌توانید جدیدترین نسخه نرم افزار wave را از وبسایت دانش‌لاین دانلود کنید، فرآیند دانلود بسیار ساده است. کافی است ایمیل خود را در بخش مربوطه وارد کنید. لینک دانلود همان لحظه به آدرس ایمیل شما ارسال می‌شود.

چگونه نرم افزار طراحی تصفیه آب wave را روی ویندوز نصب و راه‌اندازی کنم؟

برای این کار کافی است دستوالعمل موجود در فایل نصب نرم افزار را، که به ایمیل شما ارسال شده، مطالعه کنید. نصب نرم افزار حتما باید به ترتیب و مطابق دستورالعمل انجام شود. ابتدا باید امکانات لازم این نرم افزار را روی ویندوز فعال کنید و بعد اقدام به نصب کنید. وقتی از این طریق پیش بروید نصب این برنامه خیلی راحت انجام می‌شود.

از این نرم افزار برای چه کارهایی استفاده می‌شود؟

این برنامه برای طراحی سیستم‌های تصفیه آب صنعتی ارائه شده است. طراحی و شبیه سازی سیستم‌های RO، اولترافیلتر یا UF و رزین‌های تبادل یونی یا IX با این نرم افزار قابل انجام است. و نکته مهم در این است که شما می‌توانید طراحی خود را به صورت یکپارچه انجام دهید.

آیا می‌توان از wave به جای دیگر نرم افزار‌های طراحی استفاده کرد؟

این برنامه را می‌توانید به راحتی جایگزین دیگر نرم افزارهایی کنید که توسط شرکت فیلمتک ارائه شده‌اند. پس می‌توانید گفت تمام محصولات این شرکت که برای سیستم‌های تصفیه آب ارائه شده‌اند با این نرم افزار قابل طراحی و شبیه سازی هستند.

چطور نرم افزار ویو را روی سیستم عامل دیگری مثل مک یا لینوکس نصب کنم؟

این نرم افزار فقط برای ویندوز ارائه شده و بطور مستقیم نمی‌توانید روی سیستم عامل‌های دیگری مثل مک آن را نصب کنید. ولی راه حل ساده و قابل انجام آن این است که از یک ویندوز مجازی استفاده کنید. نرم افزار‌های مختلفی نظیر “Parallel Desktop” برای این منظور وجود دارد.

کتاب آموزش نرم افزار wave

سوالی که اکثر افراد از ما می‌پرسند این است که آیا کتابی برای آموزش نرم افزار wave وجود دارد تا بتوانیم با مطالعه آن به کار کردن با نرم افزار مسلط شویم؟ لازم است تاکید کنیم که تا کنون هیچ کتابی، چه به زبان فارسی و چه زبان انگلیسی برای آموزش این نرم افزار طراحی تصفیه آب ارائه نشده است!

شاید بپرسید پس کتابی که شرکت سازنده نرم افزار ویو ارائه داده چیست؟ باید به اطلاعتان برسانیم آن کتاب که به زبان انگلیسی منتشر شده صرفا یک راهنمای نرم افزار است و روش یا اصول طراحی با نرم افزار را به شما آموزش نمی‌دهد. صرفا آموزش منوها و امکانات نرم افزار به همراه توضیح گزینه‌های مختلف نرم افزار wave است. برای مشاهده دفترچه راهنمای نرم افزار wave می‌توانید با سایت شرکت سازنده بروید و یا روی این گزینه کلیک کنید.

دوره آموزشی نرم افزار WAVE

دوره آموزشی wave

ما دوره آموزشی منحصر به فردی برای افرادی که تصمیم دارند متخصص طراحی سیستم تصفیه آب شوند تهیه کرده‌ایم. آموزش‌ها‌ی این دوره بر اساس بررسی و تحلیل پروژه‌های واقعی انجام شده است. در هر جلسه‌ی دوره متخصص WAVE یک پروژه واقعی را بررسی می‌کنیم، دستورالعمل برطرف کردن خطاهای طراحی در نرم افزار را یاد می‌گیرید،‌ در حالت‌ها و شرایط مختلفی آن سیستم را طراحی می‌کنیم و با تفاوت و کاربرد هر کدام از حالت‌ها آشنا می‌شوید. 

88 دیدگاه برای “آموزش نرم افزار WAVE برای طراحی دستگاه تصفیه آب و دانلود نرم افزار

  • Dr. Zirehpour گفته:

   درود بر شما، دوره آموزشی متخصص Wave هست که از بخش “دوره ‌های آموزشی تصفیه آب” می‌تونید مشاهده بفرمایید.

  • Dr. Zirehpour گفته:

   سلام، خیر این نرم افزار در کل رایگان هست و محدودیتی روش اعمال نشده، مشکل شما از عدم نصب درست نرم افزار و ابزاهای مربوطه هست. احتمالا نرم افزار .net را به درستی نصب نکرده‌اید.

 1. محمد رضا غلامزاده گفته:

  سلام
  آقای دکتر در برنامه wave با مشخص کردن نوع آب میزان TDS پیش فرض را مد نظر قرار می دهد گونه این پارامتر را بر حسب آزمایش آب می توان وارد کرد؟
  سپاسگزارم

 2. محمد رضا غلامزاده گفته:

  سلام
  آقای دکتر سوالی پرسیده بودم پاسخ شما : برای این منظور شما به ۲ دوره زیر نیاز دارید:
  ۱. دوره متخصص طراحی تصفیه آب با نرم افزار Wave
  ۲. دوره طراحی حرفه‌ای اسمز معکوس
  این دوره بصورت مجازی شامل متن و فیلم است یا حضوری (بعد دوره رفع مشکلات دارید ؟)
  هزینه دوره ها به تفکیک چقدر است ؟
  با تشکر

  • Dr. Zirehpour گفته:

   درود بر شما
   دوره به صورت فیلم هست و برای رفع اشکال ۳ ماه پشتیبانی برای شما در نظر گرفته خواهد شد، در این زمان می‌توانید سوالاتتان را یه طور مستقیم از مدرس‌های دوره‌ها بپرسید.
   برای مشاهده هزینه و اطلاعات بیشتر به بخش دوره‌های آموزشی مراجعه نمایید. (منوی بالای سایت “دوره‌های آموزشی تصفیه آب”)

 3. محمد رضا غلامزاده گفته:

  سلام
  جناب مهندس من در یک شرکت مهندسین مشاور مسئول تهیه طرح توجیهی جهت کارفرمایان (آبفا استان ها) هستم
  عمده موارد مورد نیاز من بشرح زیر است
  مثلا برای یک پرژه آبشیرین کن با ظرفیت ۱۰۰۰۰۰ متر مکعب در شبانه روز (پروژه در جریان) نیاز به چند ماژول (۱۲۵۰۰*۸) است با ورودی های متفاوت و EC و ….. متفاوت
  و اطلاعات لازم CAPEX , OPEX و ….
  با توجه به موارد بالا چه دوره آموزشی مورد نیاز است ؟
  تشکر

  • Dr. Zirehpour گفته:

   با درود
   برای این منظور شما به ۲ دوره زیر نیاز دارید:

   ۱. دوره متخصص طراحی تصفیه آب با نرم افزار Wave
   ۲. دوره طراحی حرفه‌ای اسمز معکوس

   ولی برای اینکه اطلاعات دقیق‌تری بدست بیاورید شما نیاز دارید که طراحی یونیت های پیش تصفیه هم مسلط باشید. به همین خاطر به شما توصیه می‌کنیم از دوره جامع تصفیه آب صنعتی استفاده کنید که علاوه بر موارد ذکر شده طراحی پیش تصفیه را نیز شامل می‌شود.
   پیروز باشید.

 4. علی رضا دژاگه گفته:

  من خیلی مدیون دانش لاین ودکترزیره پور هستم ولی میخواستم ببینم گاهی سوالاتی حین تحقیق یادرکار یا مطالعه بوجودمیاد که گاها وقتی تودانش لاین پرسیدم میشه جوابی داده نمیشه .دلیل چیست یامن دارم اشتباه میکنم.

  • Dr. Zirehpour گفته:

   درود بر شما جناب دژاگه، اگر در دوره‌های آموزشی ما شرکت کرده‌اید لطفا سوالاتتون رو به بخش پشتیبانی ارسال بفرمایید. شماره پشتیبانی: ۰۹۰۳۶۱۸۱۴۰۰ (از طریق تلگرام یا واتس اپ)

 5. عباس شریفی گفته:

  سلام وقت به خیر سوالی داشتم اونم این هست که بعد از تحلیل با نرم افزار در مورد اتصالات بین چند پرشر وسل و شیرهای استفاده شده و همچنین سایز لوله های اتصال همچنیین طراحی سه بعدی این فرایند اسمز معکوس چه راکاری پیشنهاد میدید ممنون میشم راهنمایی کنید
  ممنون از مطالب مفیدتون

 6. علی گفته:

  با سلام
  با توجه به وجود برخی باگ ها در نسخه ۱٫۸۲a لطفاً در صورت امکان نسخه ۱٫۸۲ نیز جهت دانلود قرار دهید.

  • Dr. Zirehpour گفته:

   با درود، ورژن جدید این نرم افزار اضافه شده (۱٫۸۲q) که مشکلات رو برطرف کرده. همین الان می‌تونید دانلود بفرمایید. ضمنا توی ایمیل ارسالی برای دانلود لینک نسخه قدیمی و بدون مشکل هم قرار داده شده.

 7. ابوذر ثاقب گفته:

  سلام وقتتون خوش
  و تشکر فراوان بابت اطلاعات کامل و مفیدتون
  می خواستم بدونم مسیر ذخیر فایلها در نرم افزار wave کجاست ممنون میشم راهنمایی کنید
  ارادتمندم

  • Dr. Zirehpour گفته:

   این نرم افزار پروژه ها را در دیتابیس ذخیره می‌کند و محلی در کامپیوتر شما یا فایلی که به صورت مستقیم قابل دسترسی باشد وجود ندارد. ولی شما می‌توانید از گزینه Export Project استفاده کنید و پروژه مورد نظر را به صورت یک فایل در دسترس داشته باشید.

 8. علی گفته:

  با سلام
  تو نسخه ۱٫۸۲a وقتی عددی برای conc to Feed% وارد میشه و میخایم از سیستم Run بگیریم نرم افزار بسته میشه کامل و run نمیشه. آیا راه حلی برای رفع این مشکل هست؟

 9. داریوش توکلی گفته:

  با سلام. خیلی ممنون از اطلاعات ارزشمندی که در این مقاله به اشتراک گذاشتین. آموزش نصب نرم افزار wave خیلی راحت و کاربردی بود، به زبان ساده همه چیز توضیح داده شده و من بعد از اینکه از نصب نرم افزار نا امید شده بودم با آموزش شما موفق شدم این کار رو به سر انجام برسونم. در مورد دانلود نرم افزار wave هم باید بگم که همه چیز تمیز و شسته رفته انتقال داده شد، و باز هم ممنون از فایل راهنمای نصب که به زیبایی تهیه و ارایه شده بود. واقعا ممنونم از شماو وقتی که برای کیفیت کارتون میگذارین.

 10. mr_arayesh2006 گفته:

  در مورد چگونگی محاسبات سیستم بازیافت انرژی (ERD) و وارد کردن اطلاعات آن در نرم افزار WAVE هم اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.

 11. mr_arayesh2006 گفته:

  سلام آقای دکتر و سپاس فراوان
  دقیقا همانند راهنمایی شما عمل کردم ولی مشکل برطرف نشد (قبلا روی سیستم نصب بوده و با آن کار می کردم که ناگهان به این مشکل برخورد کردم و نرم افزار رو Un install و مجدد نصب کردم ولی مشکل حل نشد)

 12. mr_arayesh2006 گفته:

  با سلام و تقدیم احترام
  موقع کار با نرم افزار wave در قسمت reverse osmosis هنگام تغییر پارامترهایی مثل recovery و .. یک لحظه tab مربوطه باز می شود ولی امکان تغییر و ویرایش نمی باشد ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمائید.

  • Dr. Zirehpour گفته:

   با سلام و احترام. دلیل این مساله نصب ناقص نرم افزار و یا مشکل در ابزارهای لازم نظیر .net روی ویندوز است. طبق راهنمایی که آموزش داده ایم نصب کنید مشکل برطرف خواهد شد.

 13. علیرضا شکوه گفته:

  با سلام و احترام
  نرم افزار به من خطای زیر رو میده
  wave has failed to converge
  چند بار هم چک کردم طرحی رو. همه چی درست بود ولی باز این خطا اومد

  • Dr. Zirehpour گفته:

   سلام، روی ویندوز XP با سرویس پک ۳، ویندوز ۷ و یا ویندوز ۱۰ میتونید نصب کنید. سه تا نرم افزار نیاز داره که باید روی ویندوز نصب باشند که بتونید از نرم افزار ویو استفاده کنید. اگر از سایت ما دانلود کرده باشید این نرم افزارها همراه پکیج دانلودی هست. همچنین روش نصب هم آموزش داده شده.

  • Dr. Zirehpour گفته:

   سلام و درود، جدید ترین ورژن نرم افزار ویو روی سیستم عامل ویندوز نصب به راحتی نصب و اجرا میشه، ویدیوی آموزش نصب رو جدیدا اضافه کردیم که میتونید مشاهده بفرمایید.

 14. مجتبی گفته:

  سلام آقای دکتر زیره پور
  من رشته تحصیلیم مهندس آب هست و حدود ۱۰ سالی سابقه کار دارم. میخام تصفیه آب و فاضلاب رو یاد بگیرم. از کجا شروع کنم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • Dr. Zirehpour گفته:

   با سلام و احترام، ما دوره‌های مختلفی در این زمینه داریم ولی بهترین مسیر شرکت توی دوره جامع تصفیه آب صنعتی هست،‌ که کامل‌ترین دوره آموزشی ما هست. پیروز باشید.

 15. محمد جعفری گفته:

  با سلام و خسته نباشید. بنده میخام ممبران شرکت کره ای CSM با کد RE8040 رو در این نرم افزار یعنی ویو طراحی کنم. ولی اسم این ممبران در نرم افزار وجود نداره. من باید چجوری این طراحی رو انجام بدم؟

  • Dr. Zirehpour گفته:

   برای ممبرین‌های شرکت CSM باید از نرم افزار متناسب با خودش استفاده کنید. اسمش CSMPro هست. ولی در کل ماهیت تمام این نرم افزارها یکی هست و اگر نرم افزار Wave رو مسلط باشید با بقیه نرم افزار ها هم میتونید کار کنید.

 16. مهدی گفته:

  با سلام و تشکر
  آیا نرم افزاری هم برای طراحی پیش تصفیه و لینک به این نرم افزار هست؟ از جمله طراحی DMF, DAF و غیره؟

  • Dr. Zirehpour گفته:

   با درود
   خیر برای یونیت های پیش تصفیه مثل DMF نرم افزاری برای طراحی موجود نیست. منتها ما در دوره آموزشی پیش تصفیه اسمز معکوس طریقه محاسبات این واحدها و لینک کردن طراحی پیش تصفیه و RO را آموزش می‌دهیم.

 17. حسین گفته:

  با سلام وقت بخیر
  چرا بعد از وارد کردن هر مقداری خطای The calculation engine failed to converge for the given inputs. Please check your values. می آید؟ چه کار باید کرد

 18. مرتضی گفته:

  سلام
  من نرم افزار رو دانلود و نصب کردم
  بعد از اجرا، صفحه پیش نمایش اولیه باز میشه، ولی نرم افزار بالا نمیاد.
  مشکلش چیه؟

  • Dr. Zirehpour گفته:

   درود،
   نرم افزار رو مطابق دستورالعمل نصب کنید. اگر پیج اینستاگرام ما رو دنبال می‌کنید توی بخش هایلایت‌ها آموزش نصب رو گذاشتیم.
   آدرس پیج توی صفحه ارتباط با ما هست.

  • Dr. Zirehpour گفته:

   آموزش ویدیویی نصب نرم افزار wave به این صفحه اضافه شد. می‌توانید با مشاهده این آموزش و انجام دقیق مراحل نرم افزار را بدون مشکل نصب کنید و از آن استفاده کنید. این آموزش نصب برای آخرین نسخه نرم افزار و روی ویندوز ۱۰ ارائه شده است.

 19. رضا گفته:

  سلام من کارشناسی مهندسی شیمی خوندم و الان دارم ارشد شیمی کاربردی میخونم ، به نظرتون برای یادگیری این نرم افزار نیاز چیز خاصی بدونم یا اینکه فقط نصب کنم و با آموزش دیدن میتونم پیش برم؟ سوال بعدی اینکه این نرم افزار شبیه هایسیس هست؟ این نرم افزار گرافیک بالاست یا روی هر سیستمی نصب میشه؟ کدام نرف افزار بیشتر مورد استفاده قرار میگیره؟

  • AliReZa گفته:

   درود بر شما

   این نرم افزار برای طراحی و شبیه سازی سیستم‌های تصفیه آب صنعتی هست، اسمز معکوس (RO)، اولترافیلتر (UF) و رزین‌های تبادل یونی (IX) رو می‌تونید باهاش طراحی و شبیه سازی بکنید.

   در حال حاضر بهترین و کامل‌ترین نرم افزار همین wave هست برای شبیه سازی این فرآیندها، و خیلی نسبت به نرم افزارهای دیگه برتری داره.

   برای کار با این نرم افزار لازم هست شما اصول طراحی این سیستم‌ها رو بدونید، و باید به صورت پروژه محور یاد بگیرید. که ما توی دوره متخصص ویو همه این‌ها را توی پروژه‌های مختلفی که بررسی میکنیم آموزش میدیم.

   نرم افزار ویو از لحاظ هدف و کاربرد دقیقا مشابه هایسیس هست. اون فرایندهای شیمیایی رو شبیه سازی میکنه این فرآیندهای تصفیه آب غشایی و رزین.

 20. پریا گفته:

  ببخشید آب شیرین کن های حرارتی هم با این نرم افزار طراحی میشن؟ اگه نمیشه شما نرم افزاری برای آب شیرین کنهای حرارتی MSF MED میشناسید؟

 21. ممم گفته:

  سلام
  من متقاضی شرکت دراین دوره هستم. ساکن مشهد هستم در مشهد کلاس یا دوره ای برگزار می کنید که به من اطلاع رسانی کنید شرکت کنم.

  • دانش‌لاین گفته:

   درود بر شما

   دوره‌های آموزشی ما در حال حاضر به صورت غیرحضوری برگزار می‌شوند که از هر کجا و در هر زمانی می‌توانید شرکت کنید. برای اطلاعات و راهنمایی بیشتر با شماره پشتیبانی ۰۹۰۳۶۱۸۱۴۰۰ تماس بگیرید.

   پیروز باشید.

 22. علی گفته:

  ممنو از مطلب مفیدتون
  اگه ممکنه من رو برای طراحی دو واحد کمک کنید
  آب خوراک واحد اول دارای کانداکت ۱۵۰۰ هست با دبی ۷۰ مترمکعب در ساعت
  میخواهیم این آب به کانداکت زیر ۴۰۰ برسه و با ریکاوری ۷۵% یعنی تولید در حدود ۵۲ متر
  این طراحی اماکن پذیر هست یا نه؟ و چه نوع ممبران فیلمتک باید استفاده بشه و به چه تعداد ممبران نیاز هست؟

  آب خوراک واحد دوم کانداکت ۱۸۰۰ داره و دبی ۲۰۰ متر. با ریکاوری ۷۵% میخواهیم ۱۵۰ متر آب تولیدی داشته باشیم با کانداکت زیر ۱۰۰۰٫ این طراحی هم امکان پذیر هست یا نه؟ و به چه تعداد و چه نوع ممببران فیلمتکی نیاز هست؟

  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • دانش‌لاین گفته:

   با سلام به شما دوست گرامی دانش‌لاین

   ما دوره‌های آموزشی مختلفی داریم که به شما آموزش می‌ده که خودتون طراحی سیستم رو انجام بدید. کاملترین دوره برای این منظور کهدوره متخصص wave هست، ولی دوره هایی با سرفصل های محدود تر هم داریم که می‌توانید بر اساس نیازتون شرکت کنید. برای مشاهده لیست دوره‌های تصفیه آب اینجا کلیک کنید.

   باز هم اگر سوالی در مورد هر کدوم از دوره‌ها داشتید پایین صفحه همون دوره‌های آموزشی مطرح کنید، موفق باشید.

 23. ندا زمانی گفته:

  سلام اگر مدرس فوق العاده عالی در زمینه آموزش این دوره و نرم افزار میشناسید ممنون میشم معرفی بفرمایید

  • دانش‌لاین گفته:

   این دوره تحت عنوان متخصص wave در مجموعه ما برگزار می‌شود. مدرس این دوره جناب دکتر زیره پور هستند.

 24. مهر گفته:

  با سلام من نرم افزار رو دانلود کردم و نصب کردم. بعد از دابل کلیک لوگوی نرم افزار ظاهر میشه و بعد میره و نرم افزار بالا نمیاد. دلیلش چیه؟

 25. احمد باقری گفته:

  من میخوام دوره آموزشی متخصص wave شما رو خریداری کنم. فقط میخوام بدونم ایا توی اون دوره طراحی uf و رزین IX هم آموزش میدین؟

  • AliReZa گفته:

   بله، تمام سیستم‌هایی که توی نرم افزار wave قابل طراحی هستند در دوره متخصص wave آموزش داده می‌شوند. همچنین طراحی همزمان این سیستم ها هم آموزش داده می‌شود. مثلا سیستم اسمز معکوس با پیش تصفیه رزین سختی گیر و UF

 26. علی گفته:

  سلام
  آیا این نرم افزار برای طراحی سیستم کوچک مانند سیستم های خانگی و نیمه صنعتی قابل استفاده است.؟
  تشکرم

 27. علیرضا گفته:

  سلام وقت شما بخیر
  از لینک دانلودی که به ایمیل ارسال میکنید نرم‌افزار رو دانلود کردم اما فایل نصبش مشکل داره و در حین نصب ارور میده. بنظر شما مشکل از کجاست؟

 28. کورش یوسفی گفته:

  با سلام وتشکر از سایت تخصصی بسیار خوب شما آیا دوره حضوری در شهرستان برگزار میکنید اگر از طرف شرکت دعوت شوید

 29. فاطمه گفته:

  سلام چطوری میتونم نرم افزار رو دانلود کنم؟ قسمتی که باید ایمیلمو بنویسم پر کردم اما چیزی نمیفرسته

  • AliReZa گفته:

   لینک دانلود به ایمیلی که وارد کردید ارسال شده، اگر مشاهده نمی‌کنید قسمت‌های دیگه‌ی ایمیل رو چک کنید، مثل Promotions یا SPAM

   • دهقان گفته:

    سلام عرض ادب من فارغ التحصیل مهندسی شیمی هستم،قدری داوطلبانه سر کلاس های تصفیه رفتم و با مفاهیم آزمایشگاهی و غیره آشنایی دارم در دوره کارآموزی هم از نزدیک با فرایند تصفیه و المان ها آشنایی دارم اما این اطلاعات اصلا برای طراحی کافی نیست ممکنه من رو راهنمایی بفرمایید چطور میتونم طراحی انجام بدم در حدی که من را در بازار کار بپذیرند؟؟؟

    • AliReZa گفته:

     با سلام به شما دوست گرامی دانش‌لاین

     ما دوره‌های آموزشی مختلفی داریم که شما را برای ورود قدرتمند به این صنعت آماده می‌کنه. کاملترین دوره برای این منظور که ۰ تا ۱۰۰ طراحی سیستم‌های تصفیه آب را آموزش میده دوره متخصص wave هست، ولی دوره هایی با سرفصل های محدود تر هم داریم که می‌توانید بر اساس نیازتون شرکت کنید. برای مشاهده لیست دوره‌های تصفیه آب اینجا کلیک کنید.

     باز هم اگر سوالی در مورد هر کدوم از دوره‌ها داشتید پایین صفحه همون دوره‌های آموزشی مطرح کنید، موفق باشید.

  • AliReZa گفته:

   اگر منظورتون اتصال سیستم RO و IX (رزین تبادل یون) هست، بله می‌توانید هر دو سیستم را همزمان استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *