همیشه انجام کارهای بزرگ در ابتدا پیچیده به نظر می‌رسد. ولی اگر بتوان آن را به بخش‌های کوچک‌تری تقسیم کرد و قدم به قدم پیش رفت این کار بسیار ساده تر انجام خواهد شد. طراحی سیستم اسمز معکوس صنعتی هم در ابتدا بسیار پیچیده به نظر می‌آید، بخصوص در مواردی که ظرفیت سیستم بالا باشد. ما در این مقاله می‌خواهیم اصولی را به شما آموزش دهیم تا بتوانید براحتی هر سیستم اسمز معکوسی را با هر ظرفیتی به صورت درست و اصولی، و به سبک مهندسان و متخصصان شرکت DOW، طراحی کنید.

طراحی سیستم اسمز معکوس به صورت قدم به قدم

مهندسان شرکت DOW برای طراحی واحدهای اسمز معکوس صنعتی از یک روش قدم به قدم (۱۰ قدم) استفاده می‌کنند. البته ما هم برای سادگی بیشتر این ۱۰ قدم را به چهار بخش مجزا تقسیم بندی کرده ایم. بخش اول که قدم اول و دوم را شامل می‌شود به بررسی جریان‌های ورودی و خروجی سیستم‌ می‌پردازد.

اینفوگرافیک طراحی سیستم اسمز معکوس
اینفوگرافیک طراحی سیستم اسمز معکوس در ۱۰ قدم

قدم اول: تعیین مشخصات محصول مورد نیاز، و خوراکی که باید استفاده شود

مشخصات محصول

طراحی یک سیستم اسمز معکوس بر اساس مشخصات آبی که انتظار داریم به صورت محصول نهایی و تصفیه شده برای ما تولید کند، انجام می‌شود. منظور ما از مشخصات محصول حجم و کیفیت آب تصفیه شده‌ای است که روزانه نیازمند تولید آن هستیم. حجم آب مورد نیاز روزانه در اصطلاح دبی مورد نیاز گفته می‌شود که با واحد مترمکعب در روز (m3/d) تعیین می‌شود. همچنین کیفیت محصول مورد نیاز را با تعیین پارامتر TDS آن مشخص می‌کنیم. این اطلاعات را باید از کارفرما بهره برداری که قرار است از سیستم‌ استفاده کند، بگیریم.

مشخصات خوراک

بعد از تعیین مشخصات محصول، حالا باید مشخص شود که چه منبع آبی در اختیار داریم که سیستم‌ RO ما باید آن را تصفیه کند و آب با دبی وکیفیت مورد نظرمان را تولید کند. پس ما نیاز داریم ابتدا بدانیم نوع منبع آبی که در اختیار داریم چیست، و آنالیز دقیقی از آن را در اختیار داشته باشیم تا طراحی سیستم اسمز معکوس را شروع کنیم.

آنالیز آب خوراک اولین قدم طراحی اصولی سیستم اسمز معکوس

قدم دوم: تعیین الگوی جریان‌‌های سیستم

در حالت کلی سه نوع الگوی جریان برای سیستم‌های اسمز معکوس استفاده می‌شود: پیوسته، ناپیوسته و نیمه پیوسته. الگوی استاندارد جریان برای سیستم های آب شیرین کن اسمز معکوس صنعتی از نوع پیوسته است. در سیستم‌های پیوسته خوراک تنها یک بار از درون سیستم عبور کرده و با ماژول‌های اسمز معکوس در تماس قرار می‌گیرد. در این حالت جریان تغلیظ شده (Concentrare) از سیستم خارج می‌شود.

معرفی و آموزش نرم افزار ROSA
>

الگوی جریان ناپیوسته برای سیستم‌های کوچکتر که ظرفیت پایینی دارند استفاده می‌شود. البته ممکن است در مواردی از این الگوی جریان برای سیستم‌های با ظرفیت بالا هم استفاده شود، تا بتوان با تعداد ماژول کمتری در سیستم به درصد بازیافت (Recovery) بالاتری رسید. سیستم‌های اسمز معکوس ناپیوسته الگوی متداول مورد استفاده در مواقعی هستند که خوراک مورد نظر پساب یا فاضلاب است.

پس در قدم دوم طراحی سیستم اسمز معکوس باید تعیین کنیم که کدام الگوی جریان برای ما مناسب تر است و بر اساس این انتخاب مراحل بعدی را انجام دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *