فیلم آموزش کار با نرم افزار ROSA


دکتر علیرضا زیره پور در این فیلم آموزش می‌دهد چطور طراحی یک سیستم اسمز معکوس را با نرم افزار ROSA انجام دهید و بر کلیات فرایند طراحی مسلط شوید.

امروز می‌خواهیم یک سیستم اسمز معکوس کاملا واقعی را طراحی کنیم و عملکرد آن را بررسی کنیم. این واحد قرار است شیرین سازی آب دریا را انجام دهد و ۱۲۰۰ متر مکعب در روز آب تصفیه شده را برای آشامیدن تولید کند. پس میزان TDS آب تولیدی زیر ۲۰۰ میلی گرم در لیتر تعیین شده است. قصد داریم از نرم افزار ROSA برای طراحی و آنالیز این سیستم آب شیرین کن استفاده کنیم و خطاها را برطرف کنیم. نرم افزار ROSA یکی از ابزارهایی است که برای آنالیز و شبیه سازی سیستم‌های اسمز معکوس (RO) استفاده می‌شود. در این مقاله آموزش کار با نرم افزار ROSA را به صورت ویدیویی مشاهده کنید.

محتوای فیلم آموزش کار با نرم افزار ROSA

در این آموزش از اصول طراحی قدم به قدم برای طراحی این سیستم اسمز معکوس استفاده کرده‌ایم. سیستم آب شیرین کن را در ۴ حالت مختلف طراحی کرده‌ایم و مزایا و معایت تک تک حالت‌ها را ذکر کرده‌ایم. در نرم افزار با خطای زیر مواجه شدیم:

Warning: Maximum element recovery has been exceeded

دستورالعمل رفع خطاهای نرم افزار ROSA

برای رفع خطاهایی که در حین طراحی با آن ها مواجه می‌شویم ما از یک دستورالعمل منسجم استفاده می‌کنیم که دقیقا به ما می‌گوید چه تغییری در طراحی سیستم انجام دهیم تا خطای مورد نظر برطرف شود. مثلا برای خطایی که در بالا اشاره کردیم ما دو راهکار داریم که هر کدام مزیا ومعایب خاص خودش را دارد، و ما بر اساس شرایط موجود باید انتخاب کنیم که از کدام راهکار استفاده کنیم.

چطور هزینه‌های دستگاه تصفیه آب صنعتی را کاهش دهیم؟
>

می‌خواهم کار با نرم افزار ROSA را بیشتر یاد بگیرم

این ویدیوی آموزشی فقط یکی از ۱۰ جلسه دوره آموزشی متخصص ROSA است. البته این پروژه‌‌ای که در فیلم آموزش کار با نرم افزار ROSA طراحی و آنالیز کردیم یکی از ساده‌ترین حالت‌هایی است که بررسی شده است. ما در این دوره پروژه‌های چالشی دیگری را هم بررسی و تحلیل کرده‌ایم که از سیستم‌های معمول در سطح جهانی هستند. در تمام این پروژه ها از اصول قدم به قدم برای طراحی سیستم‌های اسمز معکوس استفاده کرده‌ایم. این اصول بخشی از آموزش‌های جذاب دوره طراحی حرفه‌ای اسمز معکوس است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این محتوا ویژه اعضا است!

برای مشاهده ویدیو از طریق فرم زیر ثبت نام کنید