چرا باید از دستگاه اسمز معکوس برای تصفیه آب استخر شنا استفاده کنیم؟

دستگاه تصفیه آب استخر شنا اسمز معکوس

اگر شما صاحب استخر شنای تجاری هستید و یا در خانه خود یک استخر شنای خصوصی دارید احتمالا نگران این هستید که استخر شما همیشه تمیز باشد. حتما می‌دانید یکی از زننده ترین صحنه‌ها این است که آب استخرتان کدر به نظر برسد قطعا هیچ کس از شنا در آب کثیف و کدر لذت نمی‌برد! برای اینکه بتوانید از زیبایی استخرتان لذت ببرید باید آب آن را همیشه تمیز نگه دارید تا شنا کردن در آن هم برای خودتان هم مشتریانتان بسیار دل‌پذیر باشد. برای این منظور به صرفه ترین راه‌ استفاده از دستگاه تصفیه آب استخر شنا اسمز معکوس است.

سیستم تصفیه آب اسمز معکوس

 چرا بهترین راه برای تصفیه آب استخر شنا اسمز معکوس است؟

دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس بهترین تکنولوژی برای استخرهای شنا است تا آب درون آن را تمیز و عاری از هر گونه باکتری نگه دارید. دستگاه تصفیه RO تقریباً سه چهارم از آب موجود در استخر را به آب بسیار تمیز تبدیل کرده و با این کار در مصرف آب صرفه جویی می کند. تصفیه آب اسمز معکوس قادر است ۱۰۰٪ ترکیبات مضر موجود در آب را به راحتی حذف کند، و از همه مهم‌تر به زمان توقف مشابه زمانی که صرف تخلیه و پر کردن استخر می‌کنید، احتیاج ندارد. پس شما دیگر نیازی به اضافه کردن کلر و مواد شیمیایی دیگر جهت ضد عفونی کردن آب ندارید.

چرا نباید از کلر برای ضد عفونی کردن آب استخر استفاده کرد؟

این واقعیت را در نظر بگیرید که بدن شما وقتی درون استخر شنا می‌کنید درصد بیشتری از آلودگی‌های موجود در آب را به خود جذب می‌کند. پس بسیار مهم است که آب استخر عاری از هر گونه باکتری و ویروس باشد. و دقیقا برای همین هم از تزریق کلر به درون آب استخر استفاده می‌شود. ولی وجود کلر درون آب استخر خودش نیز برای بدن انسان مشکل ساز است و به راحتی جذب بدن می‌شود. اگر بعد از شنا متوجه شدید پوست شما خشک شده، و یا چشمان شما بشدت می‌سوزد و قرمز شده است، شما عوارض کوچکی از کلر را مشاهده می کنید. اگر شما صاحب یک استخر تجاری هستید از این مزیت رقابتی نهایت استفاده را ببرید، استخر بدون کلر! مطمئن باشید مشتریان شما بسیار راضی تر خواهند بود و شما را به دوستان خود توصیه می‌کنند.

آموزش نحوه تعویض فیلتر ممبران + عیب یابی آن (مرحله به مرحله)
>

دستگاه اسمز معکوس چگونه آب استخر را تصفیه می‌کند؟

اگر چه یک‌ دستگاه تصفیه آب استخر شنا که مبتنی بر فرآیند اسمز معکوس است پیچیده به نظر می‌رسد ولی عملکرد آن بسیار ساده است. اسمز معکوس فرآیندی است که قادر است مواد جامد معدنی حل شده در آب را (مانند نمک) از آن جدا کند. با استفاده از یک پمپ آب درون استخر در فشار عملیاتی معینی به درون ماژول‌های اسمز معکوس پمپ می‌شود. درون ماژول‌ اسمز معکوس غشای نیمه تراوا قرار دارد که فقط به آب اجازه عبور می‌دهد و  تقریبا تمام ناخالصی ها و آلودگی‌هایی موجود در آب استخر را حذف می‌کند. در انتهای کار بطور تقریبی ۷۵٪ آب موجود در استخر که به آب تمیز تبدیل شده درون استخر باقی می‌ماند و بقیه آن که آب آلوده و محتوی املاح، باکتری، ویروس و قارچ‌ها است برای تخلیه از دستگاه تصفیه آب خارج می‌شود.

2 دیدگاه برای “چرا باید از دستگاه اسمز معکوس برای تصفیه آب استخر شنا استفاده کنیم؟

  1. سید موسوی گفته:

    هزینه ای که بابت افزودن مواد شیمیایی و کلر به استخری با حجم مشخصی در طول یک دوره ی ۱ ماهه نیاز داریم در مقایسه با هزینه های که برای دستگاه RO و ضمن هزینه های نگه داری و انرژی پمپ باید پرداخت کنیم ؛ رو اگر مقایسه بفرمایید ؛ نتیجه گیری راحت تر میشه . . .
    با سپاس از مطالب خوب سایتتون
    استفاده کردم
    ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.